Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Lêg kopciuszków

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> obserwacje, ciekawostki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Tomasz
Site Admin

Do│▒czy│: 11 Mar 2006
Sk▒d: ok.┬úom┬┐y

PostWys│any: Pi▒ Maj 31, 2013 8:23 pm    Temat postu: L├¬g kopciuszk├│w Odpowiedz z cytatem

Kopciuszki co roku odwiedza┬│y m├│j ogr├│dek, ogrodzenie, trawnik. W tym roku postanowi┬│y zadomowi├Ž si├¬ na powa┬┐nie. Na betonowym nadpro┬┐u gara┬┐u kilka tygodni temu pojawi┬│y si├¬ patyczki, potem siano. Od tej pory ka┬┐de wej┬Âcie do gara┬┐u powodowa┬│o ucieczk├¬ samiczki i "krzyk" na ca┬│ego. Jednak zawsze wraca┬│a i l├¬g zako├▒czy┬│ si├¬ sukcesem. No, ja mam op├│┬╝nienie w monta┬┐u bramy gara┬┐owej, bo jak mog┬│em wierci├Ž beton z jajkami...
Wczoraj - 15V2013 - pisklêta wyfrunê³y z gniazda. Wykorzysta³y ciep³±, wietrzn± pogodê. Wyl±dowa³y na trawniku, co wypatrzy³ synek, dobrze, ¿e on pierwszy a nie koty.

Z obawy przed kotami (moje dwa od razu wyl┬▒dowa┬│y na strychu, chocia┬┐ nie poluj┬▒ na ptaki, s┬▒ karmione, ale nie tylko moje koty s┬▒ we wsi...) postanowi┬│em przenie┬Â├Ž te dwa podlotki w bezpieczniejsze miejsce - przenios┬│em je na stert├¬ palet. Popo┬│udniu by┬│a burza z gradobiciem, chyba miejsce by┬│o OK, bo dzi┬ okaza┬│o si├¬, ┬┐e nie tylko te dwa prze┬┐y┬│y, ale dofrun┬▒┬│ do nich i trzeci...

Bardzo ucieszy³ mnie i ¿onê ten lêg, bo wszystkie nasze 4 budki s± zajête tylko przez "popularesy" - mazurki. Chyba po sezonie lêgowym zmieniê w dwóch budkach deskê z otworem na drug±, z otworem pleszka-modraszka...
No i wyczyta┬│em, ┬┐e kopciuszki maj┬▒ dwa l├¬gi w roku... czy mam wierci├Ž bram├¬, czy mam wym├│wk├¬ Question Wink
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Wto Cze 04, 2013 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cudne maluchy Smile A na mazurki Tomaszu nie narzekaj, bo w niekt├│rych miejscach s┬▒ rzadsze od kopciuszk├│w Wink
Drugiego l├¬gu bym si├¬ nie spodziewa┬│a raczej w tym samym miejscu, w tym samym gnie┬╝dzie. Ale je┬Âli bardzo nie chce Ci si├¬ remontowa├Ž bramy, to zawsze mo┬┐esz poczeka├Ž i sprawdzi├Ž to osobi┬Âcie Wink Very Happy
Powrˇt do gˇry
Tomasz
Site Admin

PostWys│any: Pon Cze 10, 2013 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyno chyba masz racjê, gniazdo nastêpne bêdzie te¿ w gara¿u, ale w innym miejscu.
Powrˇt do gˇry
Tomasz
Site Admin

PostWys│any: Sro Cze 19, 2013 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak samica siedzi w raz ju¿ u¿ytym gnie¼dzie. Teraz mniej ucieka, samiec te¿ mniej krzyczy. Mo¿e przy drugim lêgu kopciuszki s± bardziej ufne?
Powrˇt do gˇry
Tomasz
Site Admin

PostWys│any: Sob Lip 13, 2013 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi l├¬g zako├▒czony sukcesem. Od trzech dni m┬│ode - cztery - po za gniazdem. Chocia┬┐ pierwszy dzie├▒ by┬│y jak kurczaki, lata├Ž nie potrafi┬│y, wi├¬c skaka┬│y po trawniku, po gara┬┐u. Najtrudniej by┬│o to zrozumie├Ž kotom, zamkni├¬tym na strychu Wink Zgodnie z tym co pisze (jest napisane) w m┬▒drych ksi┬▒┬┐kach kopciuszki maj┬▒ dwa l├¬gi w roku, wi├¬c nie mam ju┬┐ wym├│wki i montuj├¬ bram├¬ gara┬┐ow┬▒. No i my┬Âl├¬ co zrobi├Ž, ┬┐eby za rok kopciuszki zn├│w z┬│o┬┐y┬│y jajeczka, chyba budka z ma┬│ym otworkiem za┬│atwi temat.

Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> obserwacje, ciekawostki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach