Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Zdjęcia z FUJI S4500

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> fotografia ptaków ; identyfikacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 7:22 pm    Temat postu: Zdjęcia z FUJI S4500 Odpowiedz z cytatem

Witam. Nie żeby mi ktoś płacił za reklamę. Trafiła się okazja kupna nówki za 360 zł, grzech nie skorzystać. Dość duży kompakt, zoom 30x, jakaś tam stabilizacja, zasilanie na zwykłe paluszki. Aparacik ma być do dokumentalnych zdjęć wakacyjnych, ptaków koło domu, zdjęć makro monet. Z wad na pewno brak manualnego ustawiania ostrości i brak gwintu do filtrów, wizjer bez korekcji dla wad wzroku.
Poniżej moja pierwsza panorama, mucha z makro 2cm oraz jaskółki z okna - jedno z 25 metrów, drugie z 4-5m ( z ręki, aparat oparty o ramę okna).
Będę wrzucał do tego posta co jakieś ciekawsze zdjęcie, tyle, że ja bardzo rzadko fotografuję teraz, więc często to nie będzie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 9:23 pm    Temat postu: Kilka zdjęć i nowych wrażeń z użytkowania FUJI S4500 Odpowiedz z cytatem

Aparat robi piękne portrety, z makro też całkiem całkiem. Na max zoomie zdjęcia raczej jako dokumentalne. Jest baaardzo prądożerny - 4 paluszki (duracell pro cell) na długo nie starczają, nie liczyłem dokładnie, ale setki na pewno nie było. Szybkość aparatu - włączanie, ostrość, zoom - bardzo dobra, spodziewałem się dużo dłuższych czasów. I trzeba ze światłem kombinować, bo kolory potrafi oddać pięknie, ale i zepsuć...
Sierść psa to dla mazurka wyśmienita wyściółka gniazda:

Mazurek na płocie - przykład dużego zoomu i słabych kolorów:

Młody mazurek, uratowany spod dachu:

Uratowane mazurki spod folii pod blachodachówką. Obsunęły się z góry dachu na sam dół. Zaadoptowały się w "nowym gnieździe", rodzice przez otwarte okno wlatywali karmić i wszystkie po tygodniu wyfrunęły w szeroki świat:
Bocian na latarni, patrzy na gniazdo ze swoją trójką młodych (aktualnie latającą):
Powrót do góry
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 9:35 pm    Temat postu: Komentarze i uwagi mile widziane. Ciąg dalszy :) Odpowiedz z cytatem

Lilie żony, tryb makro:

Młode żebraki z jeziora Narie:

Też młode żebraki, ale kaczęce:

Kaczka z jeziora Narie:

Kormorany_jezioro Narie, niestety za dużo ich tam...

Kormoran siada:

I kormoran usiadł, zdjęcia na max zoomie, z łódki, korekcja ekspozycji chyba na +2:

Śliczny motylek spijał wodę z resztek trzcin wyrzuconych przez falę, makro:

Tracze- obrażone spłoszeniem odpływają. Siedziały sobie na suchym konarze, zdjęcie z łódki:

Część ze stadka traczy, które podpłynęło na plażę, obok małego pomostu. Zdjęcia z ręki, na szybko, chyba max zoom:

Tracz lubi się popisać zanim odpłynie.
Powrót do góry
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 10:53 am    Temat postu: kilka zdjęć znad Biebrzy Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale brak ręcznego ustawiania ostrości to spora wada dla robienia zdjęć ptaków w trawie, na gałęzi itp. A już o zdjęciu ptaka w locie raczej warto zapomnieć. Synek z godzinę polował na rybitwę, efekt - kilka zdjęć tak nieostrych, że nie ma co pokazać Smile

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> fotografia ptaków ; identyfikacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: