Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Zabezpieczenie budki przed kotami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Tomasz
Site Admin

Do│▒czy│: 11 Mar 2006
Sk▒d: ok.┬úom┬┐y

PostWys│any: Sro Maj 09, 2018 8:31 pm    Temat postu: Zabezpieczenie budki przed kotami Odpowiedz z cytatem

Kr├│tki poradnik jak tanio, prosto, szybko i skutecznie zabezpieczy├Ž budki przed kotami

Mam aktualnie dwie budki zal├¬┬┐one przez szpaki. Piskl├¬ta g┬│o┬Âne, kusz┬▒ koty. Koty te┬┐ lubi├¬, ale nie jak w┬│a┬┐┬▒ na drzewo z budkami. Budki co prawda od g├│ry obite ┬Âlisk┬▒ blach┬▒, ale po co robi├Ž stres rodzicom, a mo┬┐e kt├│ry┬ kocur by┬│by zbyt sprytny. Postanowi┬│em na szybko co┬ wymy┬Âli├Ž.
1. w z┬│omie znalaz┬│em pasek blachy pozosta┬│ej po wymianie dachu. Uci┬▒┬│em no┬┐ycami do blachy kawa┬│ki 25x25cm, w odleg┬│o┬Âci 5 cm podci├¬cia jak na zdj├¬ciu – ┬┐eby zrobi├Ž ko┬│nierz dopasowany mniej wi├¬cej do ┬Ârednicy drzewa

2. blacha na posadzk├¬, klocek drewna przyci┬Âni├¬ty w┬│asnym ci├¬┬┐arem jako gi├¬tarka

3. m┬│otek pom├│g┬│ wygi┬▒├Ž ko┬│nierz

4. tak to wygl┬▒da na drzewie – blacha jest mi├¬kka, cienki gw├│┬╝d┬╝ bez problemu przebija blach├¬ i wystarczaj┬▒co mocno trzyma blach├¬ na drzewie

5. k┬▒t z lekkim spadkiem w d├│┬│, mi wystarczy┬│o 5 kawa┬│k├│w blachy na zabezpieczenie

6. teraz tylko trzyma├Ž kciuki za szpaki z obu budek!

Szpakom warto pomaga├Ž - odwdzi├¬czaj┬▒ si├¬ pi├¬knym ┬Âpiewem (jeden z samc├│w na┬Âladuje kilka innych gatunk├│w), zbieraj┬▒ owady z drzewek, trawnika (tak, tak – w okresie karmienia piskl┬▒t s┬▒ owado┬┐ercami, jak wi├¬kszo┬Â├Ž ptak├│w, nawet wr├│ble)
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach